-->
Ha eldugul a lefolyó és legyen szó mosdóról, wcről, mosogatóról vagy akár kádról roppantó bosszantó helyzettel nézünk szembe.
Ilyenkor az ember reflexből nyúl a különböző lefolyótisztító vegyszerekért, elfelejtve az elővigyázatosságot, pedig ezek a szerek nagyon veszélyesek mind a környezetre, mind a szervezetünkre, ha nem körültekintően használjuk.
Ha mégis muszáj használnunk ilyen szereket, figyeljünk oda, hogy ne lélegezzük be töményen, hiszen ez káros hatással lehet a nyálkahártyára. Használjunk gumikesztyűt és a feladat befejeztével alaposan szellőztessünk ki
!
A WC dugulásának oka nagy valószínűséggel idegen tárgy beleejtése vagy beledobása a csészébe.
(Például: tampon, nedves törlőkendő, egészségügyi betét, wc illatosító vagy bármi, ami nem oda való.)
Ha a WC -csészéből a gerincvezetékbe köt ki a nem odaillő tárgy, mely hatására a wc-kagylóban a vízszint megemelkedik és csak nagyon lassan folyik le, akkor a WC-csésze dugulásáról beszélünk.
Azonban a kellemetlenebb helyzet, ha az idegen tárgy hatására víz jön fel a padlóösszefolyón, zuhanytálcán, bidén. Ilyenkor sajnos már a gerincvezeték dugult el.
Ha nem sikerült és megmaradt a dugulás, kérjen segítséget.
Hívjon minket bizalommal éjjel-nappal, hétvégén és ünnepnapokon is, természetesen felárak nélkül.
A mosogató eldugulását a zsír okozza, melyben nagy szerepet játszik a mosogatógép használata.
Kedvenc háztartásigépünk a vizet 90°C fokra felfűti, így a tányérokról, evőeszközökről, edényekről könnyedén eltávolítja a zsírt.
De mit történik ezután? A gép kiüríti magát a lefolyóba. A víz lefolyik, de mi a helyzet a zsírral?
A zsír megdermed, majd kicsapódik a cső falára, melynek hatására lassan, de biztosan a teljes vezetéken beáll a zsírosodás, melynek következménye: dugulás.
Havonta egyszer forraljunk fel egy nagy lábas vizet, majd öntsük a mosogatóba, ezzel feloldjuk a zsír a csövek faláról, így elkerülhetjük, hogy a zsír tovább rakódjon.
Havonta egyszer forraljunk fel egy nagy lábas vizet, majd öntsük a mosogatóba, ezzel feloldjuk a zsír a csövek faláról, így elkerülhetjük, hogy a zsír tovább rakódjon.
Ha nem sikerült és megmaradt a dugulás, kérjen segítséget.
Hívjon minket bizalommal éjjel-nappal, hétvégén és ünnepnapokon is, természetesen felárak nélkül.
Ha nem sikerült és megmaradt a dugulás, kérjen segítséget.
Hívjon minket bizalommal éjjel-nappal, hétvégén és ünnepnapokon is, természetesen felárak nélkül.
A dugulás a fent említett helyeken két okra vezethetők vissza.
Ha szeretnénk elkerülni az említett helyeken a dugulás, akkor ebben az esetben is célszerű havonta legalább egyszer forrásban lévő vizet önteni a lefolyóba. Mindenképpen kerüljük el az erős vegyszereket, leginkább a kristály alapúakat, mivel ezek a szerek könnyen a lefolyó rendszerbe jutnak és ha ez bekövetkezik, akkor a szimpla dugulás probléma már csak bontással orvosolható. Tévhit az az elmélet, hogy a forró víz kárt tesz a PVC csőben.
Ha nem sikerült és megmaradt a dugulás, kérjen segítséget.
Hívjon minket bizalommal éjjel-nappal, hétvégén és ünnepnapokon is, természetesen felárak nélkül.
Előfordult már, hogy meglepve vettük észre, hogy a mosógépünk szűrőjében ugyanolyan szenny rakódott le, mint a csatornában?
Mi ennek az oka és hogyan oldhatjuk meg ezt a kellemetlenséget?
Ha nem sikerült és megmaradt a dugulás, kérjen segítséget.
Hívjon minket bizalommal éjjel-nappal, hétvégén és ünnepnapokon is, természetesen felárak nélkül.
Eldugult a csatorna vezeték. Mi lehet az oka?
A csatorna vezeték eldugulásának két lényeges oka lehet.
Ehhez a fajta duguláselhárításhoz mindenféleképpen hívjon szakembert!
A leggyakoribb megkeresésünk oka a mosogató eldugulása, ennek oka pedig a lerakódott zsír. De hogy kerül oda a zsír?
Lefogadom, hogy a legtöbb ember életében előfordult már az a szituáció, hogy az amúgy is a legutálatosabb házimunka közben ételmaradék landolt a mosogatóban. Ráadásul vizes is. Mivel senki sem volt a közelben, így észrevétlenül lement egy kis segítséggel a lefolyóba. Eltűnt a szemünk elől, kvázi probléma megoldva, de sajnos el kell keserítenem mindenkit. A megdermedt zsír, olaj ott marad a lefolyóban, lerakódik a csövek falán, megreked a kanyarokban és csak gyűlik, hogy dugulást okozhasson nekünk.
A lesegített ételmaradék első bosszúja, hogy lassítja a víz lefolyását, ekkor jönnek a házi praktikák, melyek eleinte még segítenek, de később már csak időkidobásnak tekinthetjük. A zsír ekkor már ragaszkodik a lefolyónkhoz, a lefolyónk pedig a zsírhoz. Ilyenkor már nincs más megoldás. Szakemberre van szükség, hogy felbontsuk ezt a komoly kapcsolatot.
Ha azt tapasztalja, hogy a mosogatóban a víz a megszokottnál lassabban folyik le, mint, ahogyan azt megszokta, ne késlekedjen.
Ne várja meg, míg teljesen eldugul, kérje segítségünket.
Spirállal és magasnyomásúval eltüntetjük a lerakódásokat, zsírosodást. Pillanatok alatt a múlté lesz a dugulás.
A mai világban egyre gyakoribb a dugulás különböző okok miatt és a problémát az okozza leginkább, hogy az emberek döntő többsége nincs tisztában a probléma nagyságával.
Gyakran szakembert hívnak ijedségükben egy olyan problémához, amit házilag is meg tudnának oldani, míg a másik véglet neki áll otthoni módszerekkel megoldani a gondot, amivel gyakran sokkal nagyobb problémát okoznak, aminek eredménye gyakran bontással végződik.
Muszáj tisztában lennünk pár alapvető dologgal a dugulásról és a lefolyókról, hogyha megjelenik a probléma, akkor a lehető legjobban tudjunk rá reagálni.
1. Kültéri dugulás
Sokan a kültéri dugulást még hallomásból sem ismerik, így első körben nézzük meg, hogy mit is jelent ez pontosan.
A kültéri dugulás a víz elvezető rendszereknél, a csapadék elvezető rendszereknél, kerti lefolyóknál, aknáknál és udvari lefolyóknál fordul elő.
De, hogy mi okozhatja?
A dugulás elkerülése érdekében célszerű óvintézkedéseket tennünk, például:
A kültéri dugulással kapcsolatban meg kell még említeni a csőrendszereket, melyeket ugyan nem látunk, de ettől még okozhatnak problémákat.
(Például: szennyvízelvezető, mely a föld alatt fut)
Nem árt utánajárnunk, hogy ezek a csövek pontosan hol futnak az udvarunk területén, hiszen, ha például fát szeretnénk ültetni a gyökérzet képes belenőni, tönkre tenni, bedugítani a csöveket, ezzel nem kis kárt okozva, melyet házilag már nem tudunk elhárítani, nem kis munka és kizárólag szakember tudja megoldani a problémát.
A kültéri dugulásnál megemlíthetjük még az emésztőgödröket, illetve a szennyvíztározókat, azoknál az otthonoknál, ahol a csatorna nincs bekötve. Érdemes ezekre is odafigyelni, hiszen, ha megtelnek nagyon kellemetlen szagokat áraszthatnak és szakemberre lesz szükség ebben a helyzetben is.
2. Beltéri dugulás
Bizonyára mindenki találkozott már élete során valamilyen dugulással a lakásban, legyen az wc, mosogató, kád stb.
Vegyük sorra őket, hogy mi okozhatja a dugulást és mire figyeljünk oda, hogy elkerüljük a nem kívánt kellemetlenségeket.
a, WC
A WCbe kerül a legtöbb nem odaillő dolog, melyek, ha szerencsénk van csak idővel, de előbb vagy utóbb duguláshoz vezetnek és egyetlen gyors segítségünk házilag a pumpa.
Mi okozhatja a wc dugulását:
Fontos még a vízhasználatról beszélni, hiszen sokan víz spórolás céljából nem húzzák le a vizet rendesen csak annyira, hogy eltünjön a szemünk elől, amit el szeretnénk tüntetni, így, ha sok toalettpapírt használtunk nagyobb a valószínűsége a dugulásnak.
Fontos odafigyelni ezekre a dolgokra, ha szeretnénk elkerülni a dugulást a wcnkben. Ami még sokat segíthet, ha hetente 1-2 alkalommal erősebb fertőtlenítőszert használunk a wc csészén, továbbá az is sokat számít, ha fertőtenítőszeres illatosítót használunk.
b, Mosogató
Gyakran nehezebb elkerülni a mosogatónk eldugulását, mint a wc dugulást.
De mi ennek az oka?
Ha túl sok mosogatószert használunk kevés vízzel vagy épp hideg vízzel a mosogatószer nem tud kellőképpen feloldódni, így a lefolyócső oldalára tapadva dugulást okoz.
Ami még nagy problémákat tud okozni a zsíros, olajos szennyeződések nem megfelelő eltávolítása. Érdemes minél melegebb vízzel mosogatni, hiszen a hideg víz nem oldja fel kellőképpen a zsírokat, melyek a lefolyó oldalához tapadva gyűlnek és duguláshoz vezetnek.
Amennyiben zsíroldót szeretnénk használni ne vigyük túlzásba az adagolását, mivel túl nagy mennyiségben komoly károkat tud okozni.
A vegyszerek minden lefolyónkra hasonlóképpen hatnak, legyen az szappan, tusfürdő, sampon, balzsam stb.
Ezt azért kellett kiemelni, hogy tisztában legyünk azzal, hogy dugulás előfordulhat anélkül is, hogy olyan tárgyat dobnánk a lefolyókba, ami nem oda való.
Ha elolvastuk a fent leírtakat, akkor láthatjuk, hogy kis odafigyeléssel el tudjuk kerülni a dugulás okozta kellemetlenségeket kültérben és beltérben egyaránt. Ehhez mindössze annyit kell tennünk, hogy a kültéri csatornákat, csöveket időként kitisztítjuk, beltérben pedig elkerüljük az oda nem illő tárgyak lefolyókba jutását, mint pl fülpiszkáló pálca, ételmaradék.
Spóroljunk a vegyszerekkel.
Ha bekövetkezett a dugulás első körben próbáljuk meg a házi lefolyótisztító szereket, ha nem használtak, akkor vásároljunk erősebb vegyszert (azért NE sósavat) de ismételten felhívom a figyelmet arra, hogy Mértékkel! Ezek a vegyszerek maró hatásúak. Csak a használati utasítás szerint alkalmazzuk őket, odafigyelve ezzel a környezetünkre és az egészségünkre. Amennyiben a dugulás makacsabb és a megengedett mennyiség nem segített eltüntetni, hiába próbálkoznánk nagyobb mennyiséggel. Maximum a csöveket marná szét, aminek a végeredménye bontás lenne. Inkább kerüljük el ezt és forduljunk szakemberhez, aki megfelelő felszereléssel, gépekkel és módszerekkel pillanatok alatt megszünteti a dugulást, nem beszélve arról, hogy lényegesen olcsóbban, mint egy bontás, és visszajavítás.
Mi van akkor, ha a dugulás rendszeres az otthonunkban?
Első körben nézzük át saját, illetve családunk szokásait, hogy nem mi magunk vagyunk-e saját ellenségeink. Vegyük sorba a konyhát, fürdőszobát, wct.
Amennyiben a fent leírtak alapján kizártunk az életmódunk okozhatta lehetőségeket, akkor mélyebben van a probléma.
Ebben az esetben vegye fel a kapcsolatot szakemberrel, hiszen ők megtalálják a keresett válaszokat: hol van pontosan a dugulás? Mi az oka?
Miért jobb, ha szakembert hívok?
Ha a probléma huzamosabb ideig fennáll vagy rendszeresen visszatér, akkor a kertes házban élők gyanakodhatnak arra,
hogy esetleg egy fa gyökere került bele a csatornarendszerbe, végül teljesen eltorlaszolta a lefolyó víz útját.
A fa gyökerének eltávolítása egy elég nagy kihívás, ezért a legjobb, ha szakemberre bízzuk.
Duguláselhárítás árak
A duguláselhárítás árát csak helyszíni felmérés után tudjuk meghatározni. Nem szeretnénk összegekkel dobálózni látatlanban.
…de mivel az ügyfél elégedettsége az elsődleges célunk, így mi törekszünk a gyors megoldáson kívül a lehető legolcsóbb árakat biztosítani, így kiszállásunk díjtalan, továbbá nem folyóméterárban dolgozunk, így biztosítjuk Önöknek, hogy a ceruza vékonyan fogjon. 😊
Hívjon bizalommal a hét minden napján, hétvégén és ünnepnapokon is 0-24ben felárak nélkül!